Anasayfa > > > Duyurular
Duyurular
Basın Açıklaması

AYEDAŞ BASIN AÇIKLAMASI - 14.08.2017

Değerli Basın Mensupları,

 

İstanbul Anadolu Yakası'nda 14-27 Ağustos 2017 tarihleri arasında AYEDAŞ tarafından aydınlatma test ve kontrol çalışması gerçekleştirilecektir. Bu süreçte muhtelif adreslerde gündüz saatlerinde aydınlatma tesisleri kısa süreli olarak devreye alınacaktır.

Söz konusu çalışmalar nedeniyle gündüz saatlerinde yanar halde görülebilecek aydınlatmaların AYEDAŞ kontrolünde ve bilgisi dahilinde olacağını sizlerin nezdinde kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

Kurumsal İletişim Müdürlüğü

AYEDAŞ​AYEDAŞ BASIN AÇIKLAMASI - 24.03.2017

24.03.2017 tarihli Genel Kurul Toplantı Kararları ​​için tıklayınız


AYEDAŞ BASIN AÇIKLAMASI - 05.04.2016

Düzenleme ve denetlemeye tabi bir sektörde faaliyet gösteren elektrik dağıtım şirketlerinin denetlenmesi 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu kapsamında gerçekleştirilmektedir. Elektrik Piyasası Kanunu uyarınca elektrik dağıtım şirketlerini inceleme ve denetleme yetkisi  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na verilmiş olup , Bakanlık tarafından uygun görülen veya yetkilendirilen hallerde söz konusu iş ve işlemler ihtisas sahibi olan kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılmaktadır.

Bu kapsamda İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım Şirketimiz ( AYEDAŞ ) 04.04.2016 – 13.04.2016/15.04.2016 tarihleri arasında Bakanlık tarafından bu konuda yetkilendirilen TEDAŞ Genel Müdürlüğü'nün yürüteceği Genel Aydınlatma Denetiminden geçecektir.

Denetim süresince gündüz saatlerde AYEDAŞ' in bazı bölgelerinde sokak ve cadde aydınlatma armatürleri kontrol amaçlı yanar halde olacaktır.

​Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.


AYEDAŞ BASIN AÇIKLAMASI - 24.02.2016

Otomatik Sayaç Okuma Sistemlerinin Kapsamına ve Sayaç Değerlerinin Belirlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar'ın  " TEİAŞ ve Dağıtım şirketlerinin OSOS verilerinin paylaşımına dair sorumlulukları " başlıklı 6 ncı maddesinin birinci fıkrasında yer alan   " TEİAŞ ve dağıtım şirketleri OSOS vasıtasıyla elde edilen verileri aşağıdaki esaslar dahilinde ilgili taraflarla güvenli ortamda ve internet tabanlı paylaşmak üzere gerekli altyapıyı oluşturur." Hükmü yer almaktadır.

Yukarıda alıntılanan mevzuat hükmü  gereği Otomatik Sayaç Okuma Sistemi(OSOS)  kapsamında sayaçları uzaktan okunan abonelerimizin, sayaçlarına ait verileri internet üzerinden takip edebilmeleri için kullanıcı adı ve şifre tanımlanmaya başlanmıştır. Sisteme giriş işlemlerinin tamamlanabilmesi ve bahsi geçen  verilerin ilgililerle paylaşılabilmesi için ilgililerin Şirketimize başvurması gerekmektedir.​


AYEDAŞ BASIN AÇIKLAMASI - 30.10.2015

1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sürecinde sürdürülebilir enerji sağlamak adına AYEDAŞ tarafından, gerekli tedbirler alınmıştır.

 

Alınan tedbirler kapsamında; öncelikli olarak seçim günü herhangi bir programlı elektrik kesintisi uygulanmayacaktır.

 

Bunun yanı sıra, enerji sürekliliğini sağlamak amacıyla alternatif enerji besleme planları yapılmıştır. Yüksek Seçim Kurulu ve ilgili diğer kurumlarla yapılan koordinasyon sonucunda, gerekli görülen merkezlerin jeneratör ihtiyaçlarına katkıda bulunulmuştur.

 

Olası arızalara en hızlı şekilde müdahale edebilmek için oy sayımı yapılacak olan kritik bölgelerde nöbetçi ekipler görevlendirilecektir.

Elektrik dağıtım şebekesine ilişkin her türlü konuda 186 Çağrı Merkezimiz kanalıyla bildirimde bulunulabilecektir.

 

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

Saygılarımızla,

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş.​


AYEDAŞ’TAN ACİL EYLEM PLANI - 30.06.2015

​Etkisini artıran yoğun kış sebebiyle AYEDAŞ ekipleri, sorumluluk bölgesinde sürdürülebilir enerji sağlayabilmek adına oluşabilecek olumsuz hava koşullarına karşın tedbirlerini artırdı. 

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. arıza ekipleri sorumluluk bölgelerini kapsayan illerde yoğun olarak hissedilecek olumsuz hava koşulları nedeniyle elektrik kesintilerini en aza indirgemek adına bir dizi önlem aldı. 

186 Çağrı merkezi elektrik kesintileriyle ilgili her türlü bildirimi 24 saat esasıyla anlık olarak arıza ekiplerine aktarıyor. Arızalar ile ilgili çağrı merkezi tarafından oluşturulan anons sistemiyle de müşteriler bilgi edinebiliyor. ​

Şebekedeki enerji hatlarında arızaları önlemek adına daha önceden bakım yaparak tedbir alan AYEDAŞ, olumsuz hava koşulları nedeniyle oluşabilecek arızalar için acil eylem planlarını hazırladı. Ayrıca olası bir arıza durumunda alternatif besleme kanallarının devreye sokulabilmesi için teknik değerlendirmeler yapıldı.